Privatizace bytů

Máme dlouholeté zkušenosti s pomocí nájemníkům při privatizaci bytů. Nabízíme skutečné PARTNERSTVÍ při odkoupení bytu a bezplatnou konzultaci pro zjištění Vašich potřeb a nalezení nejlepšího řešení pro Vás. Zajišťujeme i financování a celý proces převodu bytu. Pomáháme s privatizací bytů a domů v celé ČR, především ve velkých městech (Praha, Brno, Pardubice, atd.). 

Co nabízíme?

V rámci privatizačního procesu nabízíme našim klientům především následující služby:

 • uhradíme kupní cenu obci za Váš byt - zaplatíme místo Vás,
 • vyhledáme a zajistíme pro Vás jiné vhodné bydlení (parametry bytu si určíte sami),
 • vypořádáme případný dluh na nájemném anebo jiné Vaše dluhy (oddlužení),
 • vyplatíme Vám odpovídající odstupné včetně případné zálohy,
 • zajistíme našim klientům stěhování v rámci města zdarma,
 • připravíme veškerou smluvní dokumentaci pro převod i zápis do katastru, notářská ověření, advokátní úschovu peněz.

Komu pomůžeme?

Naše nabídka je určena nájemcům obecních bytů, které jsou či budou privatizovány, a to zejména těm, kteří

 • mají možnost bydlení v jiném místě, byt je pro ně příliš velký či malý a byt odkupovat nechtějí,
 • z osobních, pracovních či jiných důvodů se potřebují odstěhovat a do stávajícího bytu již nechtějí investovat,
 • nemají volné finanční prostředky na zaplacení kupní ceny za byt obci a nemohou či nechtějí využít financování kupní ceny formou hypotéky či úvěru,
 • hypotéku či úvěr již čerpají na pořízení jiného bytu či domu,
 • mají dluhy na nájemném, které momentálně nemohou zaplatit, aby mohli být do privatizace zařazeni a potřebují pomoc s oddlužením bytu,
 • potřebují se vzájemně vypořádat v rámci rozvodového řízení,
 • měli financování přislíbeno realitní kanceláří, která včas nesehnala zájemce a nedokáže jim financování zajistit,
 • prostředky na odkoupení bytu mají, ale nechtějí se finančně vyčerpat. Zde seniorům nabízíme doživotní užívání bytu s nižšími poplatky, než platí nyní, smluvně zajištěné zápisem věcného břemene doživotního užívání bytu do katastru nemovitostí.

Postup při realizaci

V případě zájmu Vám zpracujeme nabídku. Po dohodě s Vámi následně uzavřeme smlouvu o smlouvě budoucí kupní tak, abyste měli jistotu zajištění financování ještě před Vaším podpisem kupní smlouvy s obcí. Následně probíhá zajištění platby notářským zápisem, úhrada kupní ceny obci, podpis kupní smlouvy, složení zbylé části kupní ceny do úschovy, převod na katastru, předání bytu, převod energií a služeb a výplata peněz z úschovy.

Právní záruky a servis

Jsme přímý investor, neplatíte žádnou provizi RK! Nehledáme už žádného dalšího zájemce, jednáte přímo s námi. Od začátku máte jistotu, neboť je vše realizováno na základě uzavřené smlouvy přímo s námi jako investorem. Práva i povinnosti obou stran jsou smluvně zajištěna, dokumentace notářsky ověřena, převod peněz zajišťujeme advokátní či notářskou úschovou, příp. jinak podle přání klienta. Vedle kompletní smluvní dokumentace nabízíme i pomoc při komunikaci s úřady, zajištění stěhování či likvidace nepotřebných věcí, převod energií a služeb, zpracování znaleckého posudku či zpracování přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí.

Partnerství

Víme, že je těžké se rozhodnout, koho oslovit a s kým při odkupu bytu spolupracovat. Zvláště, když tyto služby nabízí celá řada subjektů. Možná Vám může napovědět to, jak dlouho daný subjekt působí na trhu, jak je v dané problematice zkušený a spolehlivý a jaké má reference. Naše společnost poskytuje tyto služby již více než 14 let, je stabilní a vedle samozřejmé profesionality (vše probíhá pod dohledem notáře a podle platných právních předpisů) vyznává i seriózní a lidský přístup ke svým zákazníkům. S námi nemusíte mít v rámci privatizace žádné obavy, se vším Vám pomůžeme.

Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poskytneme nezávaznou konzultaci zdarma.

Máte byt v privatizaci a chcete se nezávazně poradit?
Prosíme o vyplnění formuláře, budeme Vás kontaktovat v co nejkratším termínu.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů pouze pro účely nezávazné nabídky.

Spolupráce při privatizaci patří mezi naše hlavní činnosti již 20 let !