VÝKUP NEMOVITOSTI V EXEKUCI

  • Rychle, férově, bez čekání
  • Výplatíme 90% z tržní ceny
  • Záloha  do výše 5 mil. Kč 

Vyplňte nezávazně formulář, odpovíme Vám do 10 min. 

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů pouze pro účely nezávazné nabídky


Zachráníme Vás před dražbou

Prodej nemovitosti v dražbě

Prodej nemovitosti exekutorem připadá v úvahu zejména tehdy, kdy se vymáhaná hodně peněz. Jsou ale známé i případy, kdy exekutor v dražbě prodal nemovitosti i kvůli relativně nevelké částce.

Ocenění nemovitosti

Po vydání exekučního příkazu k nařízení prodeje nemovitosti, je další krok exekutora ustanovení soudního znalce. Znalec má za úkol vypracovat posudek, kterým stanoví takzvanou obvyklou cenu nemovitosti. Tedy cenu, za kterou je nemovitost aktuálně běžně obchodovatelná na trhu. Exekutor zpravidla nařídí ohledání nemovitosti, o kterém musí být dlužník vyrozuměn. Dlužník, případně i jiné osoby, jsou potom povinni umožnit prohlídku nemovitosti za účelem jejího ocenění. Pokud není exekutorovi přístup umožněný, má právo si do ní přístup zjednat, v krajních případech i za asistence policie.

Za kolik se v dražbě prodává

V dražbě samozřejmě vítězí nejvyšší nabídka. Ve všech kolech dražby je vždy zákonem stanovená nejnižší hranice podání. Nejnižší podání v dražbě je dle zákona stanoveno následovně:

  • 1. kolo dražby: dvě třetiny obvyklé ceny,
  • 2. kolo dražby: polovina obvyklé ceny,
  • 3. kolo dražby: 40 procent obvyklé ceny,
  • 4. kolo dražby: 30 procent obvyklé ceny,
  • 5. kolo dražby: 25 procent obvyklé ceny.

K nucené dražbě prostě nesmí dojít!

Dražbě je nutné zamezit stůj co stůj. Existence dluhu v lidském životě není nic neobvyklého a do role dlužníka se může dostat kdokoliv z nás. Co se ale stát nesmí je situace, kdy se Vaše nemovitost prodá např. za 1/3 ceny a následně z výtěžku dražby nedojde ani k uhrazení všech Vašich dluhů. Bohužel v praxi není výjimkou, kdy dlužníci situaci nijak neřeší, dražba je připraví o nemovitost, ale protože je nemovitost vydražena za výrazně nižší hodnotu, než je její skutečná cena, nestačí vydražená částka ani na pokrytí dluhů v celkové výši. Lidé pak přicházejí o nemovitosti, ale dluhy jim stále zůstávají. 

Od počátku je Vám k dispozici náš právník, který Vás zdarma informuje o každém kroku.


Zachráníme Vás před dražbou

Slovo majitelky

Velice mě těší, že se k nám klienti vrací po 10, 15 a více letech. Pracujeme v oboru, který stále ještě nemá v České republice tu nejlepší pověst. Já a můj team se snažíme, aby se oblast realit stala prestižním oborem tak, jak je tomu v západních zemích. Naše hesla jsou dlouhá léta stále stejná: poctivost a profesionalita. Opíráme se o ně při poskytování všech našich služeb, což oceňují nejen senioři, které vnímáme jako citlivou a ohroženou skupinu. Náš přístup oceňují i mladší ročníky, kterým v dnešní hektické době přijde vhod, že platí vše, na čem se s námi dohodnou a nemusí investovat svůj drahocený čas do řešení problémů. 

"Spokojenost a důvěra klientů je nejvyšší prioritou naší firmy!"

Lea Moravcová, majitelka společnosti GARANT FINANCE


Reference 2020

Eva Majtánová

Byt Kladno: Díky rychlému jednání firmy GARANT FINANCE se podařilo zachránit můj byt z již nařízené dražby. Byt jsem mohla užívat ještě 6 měsíců. Během této doby se našel kupec za tržní cenu a já se mohla přestěhovat.

Jiří Dohnal

RD Mladá Boleslav: Po půl roce neúspěšného prodeje rodinného domu jsem oslovil společnost GF se zájmem o výkup. Již za tři dny došlo k uzavření kupní smlouvy za velmi solidních podmínek  a k vyplacení zálohy. 

Marie Boušková

Byt Zlín: Zdědila jsem byt po otci, který byl zatížen dluhy a exekucemi. Již za týden od oslovení společnosti GF jsme měli vyčíslené všechny exekuce. Následně došlo k jejich úhradě a k uzavření kupní smlouvy. 

Monika Zavadilová

Byt Praha 2: V privatizaci jsem získala od obce byt, na který jsem si musela půjčit, ale kvůli korona viru jsem přišla o práci a nemohla splácet závazky. GF vyřešila celou moji situaci k mé velké spokojenosti.

Reference byly poskytnuty s výslovným souhlasem našich klientů. Děkujeme, GF